Metaliniai Kauno garažai virsta metalo laužu

2017 m. 11 balandžio d.

Metalo laužą superkančios ir tvarkančios UAB „Baltic Metal“ darbuotojai Kaune pastebi – per pastaruosius mėnesius labai padaugėjo metalinių garažų supirkimo apimtys.

„Jei anksčiau per mėnesį tik kartą ar du sulaukdavome supjaustytų metalinių garažų lakštų, tai prasidėjus pavasariui šis skaičius ūgtelėjo kelis kartus – atvežama apie 20 garažų per mėnesį“, – sakė UAB „Baltic Metal“ direktorius Otilijus Pajaujis.

Pašnekovo nuomone, šios tendencijos greičiausiai susijusios su miesto savivaldybės sprendimu atsikratyti Kaune nelegaliai pastatytų metalinių garažų. Kaip jau buvo rašyta žiniasklaidoje, 2016 metų pabaigoje Kauno miesto savivaldybės specialistai suregistravo visus mieste neteisėtai pastatytus metalinius garažus, t.y. tokius, kurie stovi ant valstybinės žemės, bet pastatyti be jokių leidimų. Tokių garažų suskaičiuota 870, daugiausiai jų rasta Petrašiūnų (275), Žaliakalnio (200) bei Panemunės (175) mikrorajonuose. Jų savininkai buvo perspėti iki šių metų kovo 1 d. garažus nusikelti, priešingu atveju jie bus utilizuoti.

„Panašu, kad dalis metalinių garažų savininkų į šiuos perspėjimus sureagavo, nes mes tikrai jų sulaukiame daug daugiau“, – pastebi O. Pajaujis.

Tačiau savivaldybės skaičiavimu, tokių geranoriškų savininkų buvo tik apie šimtą, tad kovo mėnesį, kaip ir žadėta, imtasi griežtesnių priemonių. Kovo 6 d. Vytauto prospekte savivaldybės iniciatyva demontuotas pirmasis nelegalus garažas.

„Manau, savininkams tikrai reiktų sukrusti ir patiems imtis iniciatyvos, kreiptis į metalo laužą superkančias įmones, kad jų garažai būtų nukelti. Metaliniai garažai paprastai pagaminti iš metalinių lakštų, jų svoris gali siekti 850 – 1000 kg, taigi galima iš to ir uždirbti“, – ragino kauniečius pasirūpinti ir miesto tvarka, ir savo pinigine UAB „Baltic Metal“ vadovas.

Pašnekovo nuomone, ilgai laukti nederėtų ir dėl priimtų Kauno miesto savivaldybės nutarimo, ir dėl pastaruoju laiku gerokai išaugusių metalo supirkimo kainų – lyginant su žemiausiomis 2015 metų kainomis jos dabar ūgtelėjusios 80 proc.

Taigi, pavasaris labai puikus laikas susitvarkyti aplinką, atsikratyti nereikalingų, nelegalių garažų dėl daugelio priežasčių.